طراحی سایت
اخبار
23

بازدید رئیس دانشگاه و نماینده مردم استان در مجلس از شبکه و بیمارستان شهرستان مهران

بازدید رئیس دانشگاه و نماینده مردم استان در مجلس از شبکه و بیمارستان شهرستان مهران

به گزارش خبرنگار وب دا، در جریان این بازدید، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تقدیر از توجه ویژه نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی به حوزه سلامت اظهار کرد: آغاز طرح تحول نظام سلامت در کشور و استان ایلام، فصل جدیدی از خدمت صادقانه نظام و دولت تدبیر و امید است که در نهایت تلاش و اهتمام کارکنان دانشگاه علوم پزشکی به همه ی اقشار در استان تقدیم می گردد.

 

دکتر علی دل پیشه در ادامه سخنان خود با بیان اینکه تلاشمان در راستای رضایتمندی واقعی مردم از حوزه سلامت در استان است، خاطر نشان کرد: برای اینکه بتوانیم خدمات شایسته ای به مردم ارائه نماییم از هیچ اقدام و عملی در این خصوص فروگذار نخواهیم بود و در این راه خوشبختانه عنایت و توجه مسئولان ارشد استانی و دلسوزی و احساس مسئولیت نمایندگان استان را در کنار تلاش های خود داریم.

 

وی بازدید نماینده مردم استان در مجلس از ظرفیت های شهرستان مهران در حوزه سلامت را نشانگر دلسوزیانه و مسئولانه برشمرد و ادامه داد: امیدواریم بتوانیم از ظرفیت و توان نمایندگان مردم در مجلس در راستای تحقق اهداف حوزه سلامت به بهترین وجه ممکن استفاده نماییم و با یاری و دلسوزی این عزیزان خدمتی که شایسته ی مردم استان می باشد را به آنان تقدیم نماییم.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام در ادامه سخنان خود همچنین به بیان گزارشی از عملکرد و اقدامات دانشگاه در طول سه سال دولت تدبیر و امید پرداخت و گفت: خدماتی که در این دوره به مردم استان تقدیم شده به لحاظ ارائه خدمات، اعتبارات، تجهیزات و امکانات با هیچ دورانی چه قبل و چه بعد از انقلاب قابل مقایسه نیست.

 

وی با بیان اینکه تردد میلیونی زائرین اربعین حسینی از استان ایلام و مرز مهران نیز ظرفیت ویژه ای است که ما بعنوان متولیان حوزه سلامت باید به خوبی آن را مدیریت نماییم، افزود: همدلی و همراهی همه ما در راستای خدمت صادقانه و بی منت به زائران اربعین حسینی، یقیناً افتخار و سربلندی استان ایلام در کشور را به دنبال خواهد داشت.

 

دکتر دل پیشه همچنین در رابطه با تمدید طرح نیروهای طرحی، تکمیل و تجهیز ساختمان پزشکان بیمارستان امام حسین(ع)،اختصاص آمبولانس جدید به ناوگان آمبولانسی بیمارستان، ارتقاء خانه بهداشت شهرک اسلامیه به مرکز بهداشتی درمانی، احداث پایگاه مرکز قرنطینه ای در پایانه مرزی به خاطر تردد زائران، ارتقاء و ایجاد ظرفیت برای استقرار پایگاه امداد هوایی در شهرستان مهران دستورات و نکاتی را بیان نمود.

 

در ادامه نیز نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از خدمات رئیس دانشگاه علوم پزشکی و همکاران وی به مردم، جلب رضایتمندی عمومی در سطح استان از این خدمات را افتخاری برای حوزه سلامت عنوان نمود و اظهار کرد: این عزیزان به واسطه تلاش شبانه روزی در ارائه خدمت به مردم و اجرای موفق طرح تحول نظام سلامت در استان، به خوبی توانسته اند رضایت مندی عموم را به دست آورند که شایسته تقدیر است.

 

دکتر سلام امینی ادامه داد: شهرستان مهران و مرز بین المللی آن ظرفیتی بزرگ برای استان است که با بکارگیری تمام توان و ارائه خدمات در تمامی حوزه می توانیم از این ظرفیت در راه پیشرفت و بالندگی استان ایلام گام برداریم.

 

وی با بیان اینکه شهرستان مهران نیازمند نگاه و توجه استانی و کشوری در این مقطع حساس است، گفت: این شهرستان به دلیل عواملی همچون گذرگاه زائران عتبات عالیات، وجود بازارچه مرزی، دارای ظرفیت برای ایجاد منطقه ویژه اقتصادی، وجود ذخایر نفت و گاز و...نیازمند توجه ویژه استانی و کشوری برای توسعه توانمندی ها و ایجاد زیرساخت ها برای رشد و بالندگی می باشد.

 

این نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه این ظرفیت ها و زیرساخت ها فقط برای جمعیت این شهرستان کفاف  خواهد بود، تصریح کرد: قطعاً بنده به عنوان نماینده مردم با شخصیت ها و مسئولان کشوری از جمله وزیر محترم بهداشت دیدار خواهم نمود و با رایزنی و انعکاس این نیازها در حوزه سلامت، تمام تلاش خود را برای تجهیز زیرساخت های استان برای ارائه خدمت به جمعیت میلیونی زائران بکار خواهم گرفت.

 

در ادامه این بازدید نیز معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام ابراز داشت: با توجه به درپیش بودن اربعین حسینی و تردد میلیونی زائران از مرز مهران شایسته است که تمام تلاش خود را برای ارائه خدمات مناسب به این عزیزان به نمایش بگذاریم.

 

دکتر راضی ناصری فر افزود: شهرک اسلامیه هم اکنون دارای خانه بهداشت روستایی می باشد که پذیرای جمعیت عشایری از نقاط مختلف شهرستان مهران و دیگر شهرستان های استان می باشد که بر بر اساس جمعیت استاندارد  برای تاسیس مرکز بهداشتی درمانی، خوشبختانه چنین عاملی را داراست و قطعاً ما مکاتبات خود را برای انجام این امر با وزارت خواهیم داشت.

 

وی با بیان اینکه به دلیل عدم جمعیت شهری مهران در رابطه با راه اندازی مرکز بهداشتی درمانی شماره 2 شهری محدودیت داریم، افزود: برای رفع این مقوله و ارائه خدمات پررنگتر به مردم و همچنین در پیش بودن ایام اربعین و تردد زائران، مرکز شماره یک شهری را تا آنجایی که ممکن است توسعه می دهیم.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام با بیان این مطلب که در زمینه مبارزه با بیماری سالک در استان و خصوصاً شهرستان مهران بسیار شایسته عمل شده بیان داشت: مبارزه با این بیماری بسیار سخت است زیرا ناقلین این بیماری اعم از جوندگان و پشه مربوطه در فاصله 50 سانتیمتری زیر زمین قرار دارد که حتی با شخم زدن زمین نیز آسیبی به آنان نمی رسد.

 

وی در ادامه این بحث گفت: اما با تلاش و اهتمام نیروهای بهداشتی استان خوشبختانه آمار مبتلایان به این بیماری در استان از 300 مورد در سال 94 به 13 مورد در سال 95 کاهش پیدا کرده است.

 

در ادامه نیز رئیس دانشگاه و دکتر امینی نماینده مردم استان در مجلس از بخش های مختلف شبکه و بیمارستان دیدن نموده و با کارکنان آنان دیدار و گفتگو نمودند و در پایان نیز ضمن عیادت و دلجویی از بیماران بستری در بیمارستان، از جانباز، رزمنده و آزاده دوران دفاع مقدس حیدر بساوند تجلیل به عمل آمد.
تعداد امتیازات: (3) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (406)
کد خبر: 11074
  • بازدید رئیس دانشگاه و نماینده مردم استان در مجلس از شبکه و بیمارستان شهرستان مهران
  • بازدید رئیس دانشگاه و نماینده مردم استان در مجلس از شبکه و بیمارستان شهرستان مهران
  • بازدید رئیس دانشگاه و نماینده مردم استان در مجلس از شبکه و بیمارستان شهرستان مهران
  • بازدید رئیس دانشگاه و نماینده مردم استان در مجلس از شبکه و بیمارستان شهرستان مهران
جستجو